

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| RoHS | Compliant |
| Threshold Voltage | Adjustable |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Reset | No Manual Reset |
| Type | Voltage Monitors |
| Accuracy | 1.5 % |
| Packaging | Tube |
| Output Type | Open Drain |
| Reset Timeout | Adjustable/Selectable |
| Number of Voltages Monitored | 2 |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | -300 mV |
Stock: 93
Distributors
pcbx
Unit Price$4.26330
Ext.Price$4.26330
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.26330 | $4.26330 |
| 10 | $3.27718 | $32.77180 |
| 25 | $3.07402 | $76.85050 |
| 50 | $2.88346 | $144.17300 |
| 100 | $2.76138 | $276.13800 |
| 300 | $2.65614 | $796.84200 |
| 500 | $2.55490 | $1277.45000 |
| 1000 | $2.49098 | $2490.98000 |
